Firkantskydning

Firkantskydning fra Øster Ulslev

RESULTATLISTE
Firkantturnering december 2016

 

 

 

  Holdkonkurrence: Børn
 
1 Ravnsborg Skytteforening
  120122 Melika Andersen Klasse: MB1 200/14    200/09    400/23  
  124029 Kenni Høj Klasse: MB1 198/06    200/08    398/14  
  113898 Kevin Rej Klasse: MB1 199/10    199/13    398/23  
  124027 Mads H. Larsen Klasse: MB2 198/09    199/09    397/18  
  Total 1593/78  
           
 
2 Frejlev-Vantore Skytteforening
  102283 Isabel Boesen Klasse: MB1 199/10    197/06    396/16  
  102288 Tobias Nielsen Klasse: MB1 198/07    197/07    395/14  
  127385 Diana Mortensen Klasse: MB2 194/07    196/04    390/11  
  102291 Kristian Boesen Klasse: MB1 196/06    192/08    388/14  
  Total 1569/55  
           
 
3 Øster Ulslev Skytteforening
  120225 Oscar P. Kristensen Klasse: MBK 196/06    199/09    395/15  
  104598 Niclas Aalborg Jepsen Klasse: MB2 192/05    194/06    386/11  
  123777 Daniel Jørgensen Klasse: MB2 192/03    193/06    385/09  
  124623 Johan Ringsing Klasse: MBK 188/02    193/04    381/06  
  Total 1547/41  
           
 
4 Errindlev Skytteforening
  M0001 Poul Herskind Rasmussen Klasse: MBK 186/02    190/02    376/04  
  M0002 Silje Rasmussen Klasse: MB4 184/03    189/04    373/07  
  Total 749/11  

 

 

  Holdkonkurrence: Mix hold
 
1 Ravnsborg Skytteforening
  111722 Line Munk-Knudsen Klasse: MJ1 200/15    200/13    400/28  
  53738 Martin Villadsen Klasse: MUÅ1 197/09    199/05    396/14  
  118508 Renè Nielsen Klasse: MVÅ2 193/04    196/07    389/11  
  118509 Karina Nielsen Klasse: MJ2 197/06    196/03    393/09  
  90322 Allan Frost Klasse: MVÅ2 194/04    196/01    390/05  
  110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen Klasse: MJ2 198/08    195/09    393/17  
  Total 2361/84  
           
 
2 Errindlev Skytteforening
  120218 Monika Rasmussen Klasse: MVÅ3 186/03    191/02    377/05  
  120219 Bendt Hansen Klasse: MSE3 186/02    187/01    373/03  
  53433 Henrik Pedersen Klasse: MVÅ3 184/02    187/02    371/04  
  120221 Sonny Rasmussen Klasse: MJ2 188/02    184/04    372/06  
  53399 Lene Henningsen Klasse: MVÅ3 179/01    184/00    363/01  
  53903 John Rasmussen Klasse: MSE3 192/05    183/02    375/07  
  Total 2231/26  
           
 
3 Frejlev-Vantore Skytteforening
  115054 Erika Nielsen Klasse: MJ1 198/05    199/11    397/16  
  54024 Conni Janosz Klasse: MVÅ2 185/01    191/06    376/07  
  54053 Sonny Strange Klasse: MUÅ2 184/01    185/01    369/02  
  127386 Marie Risager Klasse: MVÅ3 181/00    182/00    363/00  
  123651 Mathias Andersson Klasse: MJ2 176/00    166/00    342/00  
  54037 Karl Andersen Klasse: MSE3 167/00    158/00    325/00  
  Total 2172/25  
           
 
4 Øster Ulslev Skytteforening
  104586 Anders Østergaard Klasse: MJ2 197/02    196/08    393/10  
  Total 393/10  

 

 

  Holdkonkurrence: Ung/Voksen stilling
 
1 Frejlev-Vantore Skytteforening
  102290 Kim Boesen Klasse: MVS2 189/04    186/02    375/06  
  54013 Kent Boesen Klasse: MVS2 182/02    182/01    364/03  
  115056 Mikkel Nielsen Klasse: MUS2 180/01    176/00    356/01  
  54015 Kasper Kristensen Klasse: MVS3 176/01    174/00    350/01  
  Total 1445/11  
           
 
2 Ravnsborg Skytteforening
  53860 Birgitte Nielsen Klasse: MVS2 181/01    185/00    366/01  
  Total 366/01  

 

 

  Individuelle resultater:

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/14    200/09    400/23  
2 124029 Kenni Høj 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/06    200/08    398/14  
3 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/10    199/13    398/23  
4 102283 Isabel Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 199/10    197/06    396/16  
5 102288 Tobias Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/07    197/07    395/14  
6 102291 Kristian Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 196/06    192/08    388/14  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 124027 Mads H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09    199/09    397/18  
2 127385 Diana Mortensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 194/07    196/04    390/11  
3 124697 Malene R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/02    194/03    387/05  
4 104598 Niclas Aalborg Jepsen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 192/05    194/06    386/11  
5 123777 Daniel Jørgensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 192/03    193/06    385/09  
6 117249 Rasmus Clausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/01    188/03    381/04  
7 120185 Mikkel R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 191/03    188/00    379/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1 123654 Freya Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 195/05    191/05    386/10  
2 123652 Anna Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 189/04    193/03    382/07  
3 111037 Palina Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 187/01    186/02    373/03  
4 117248 Mille Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 185/03    186/00    371/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1 124725 Lukas Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 186/02    189/03    375/05  
2 M0002 Silje Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 184/03    189/04    373/07  
3 125137 Silas Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 169/00    158/00    327/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/15    200/13    400/28  
2 115054 Erika Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/05    199/11    397/16  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 104586 Anders Østergaard 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 197/02    196/08    393/10  
2 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/06    196/03    393/09  
3 110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/08    195/09    393/17  
4 111680 Emil M. Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/05    193/05    387/10  
5 120221 Sonny Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 188/02    184/04    372/06  
6 120220 Andreas Christiansen 23-013 Errindlev Skytteforening 180/00    178/01    358/01  
7 123651 Mathias Andersson 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 176/00    166/00    342/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 115056 Mikkel Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 180/01    176/00    356/01  
2 102286 Julie Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 175/00    174/00    349/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
1 53738 Martin Villadsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/09    199/05    396/14  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1 54053 Sonny Strange 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 184/01    185/01    369/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 102290 Kim Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 189/04    186/02    375/06  
2 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 181/01    185/00    366/01  
3 54013 Kent Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 182/02    182/01    364/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 54015 Kasper Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 176/01    174/00    350/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 53583 Lisa Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/02    192/04    386/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1 53903 John Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 192/05    183/02    375/07  
2 120219 Bendt Hansen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/02    187/01    373/03  
3 54037 Karl Andersen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 167/00    158/00    325/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 90322 Allan Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/04    196/01    390/05  
2 118508 Renè Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 193/04    196/07    389/11  
3 54024 Conni Janosz 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 185/01    191/06    376/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1 120218 Monika Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/03    191/02    377/05  
2 53433 Henrik Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 184/02    187/02    371/04  
3 90325 Lone Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 183/03    182/01    365/04  
4 53399 Lene Henningsen 23-013 Errindlev Skytteforening 179/01    184/00    363/01  
5 127386 Marie Risager 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 181/00    182/00    363/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK u.10
1 120225 Oscar P. Kristensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 196/06    199/09    395/15  
2 124623 Johan Ringsing 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 188/02    193/04    381/06  
3 125344 Rasmus Nielsen-Borup 23-008 Ravnsborg Skytteforening 183/00    193/01    376/01  
4 M0001 Poul Herskind Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/02    190/02    376/04  
5 124622 Jeppe Jensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 185/02    182/00    367/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/14  
2 102283 Isabel Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 199/10  
2 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/10  
4 102288 Tobias Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/07  
5 124029 Kenni Høj 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/06  
6 102291 Kristian Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 196/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1 124027 Mads H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09  
2 127385 Diana Mortensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 194/07  
3 124697 Malene R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/02  
4 117249 Rasmus Clausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/01  
5 104598 Niclas Aalborg Jepsen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 192/05  
6 123777 Daniel Jørgensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 192/03  
7 120185 Mikkel R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 191/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1 123654 Freya Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 195/05  
2 123652 Anna Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 189/04  
3 111037 Palina Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 187/01  
4 117248 Mille Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 185/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1 124725 Lukas Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 186/02  
2 M0002 Silje Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 184/03  
3 125137 Silas Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 169/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/15  
2 115054 Erika Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/08  
2 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/06  
3 104586 Anders Østergaard 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 197/02  
4 111680 Emil M. Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/05  
5 120221 Sonny Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 188/02  
6 120220 Andreas Christiansen 23-013 Errindlev Skytteforening 180/00  
7 123651 Mathias Andersson 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 176/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1 115056 Mikkel Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 180/01  
2 102286 Julie Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 175/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
1 53738 Martin Villadsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/09  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1 54053 Sonny Strange 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 184/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 102290 Kim Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 189/04  
2 54013 Kent Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 182/02  
3 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 181/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 54015 Kasper Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 176/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 53583 Lisa Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1 53903 John Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 192/05  
2 120219 Bendt Hansen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/02  
3 54037 Karl Andersen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 167/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 90322 Allan Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/04  
2 118508 Renè Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 193/04  
3 54024 Conni Janosz 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 185/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1 120218 Monika Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/03  
2 53433 Henrik Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 184/02  
3 90325 Lone Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 183/03  
4 127386 Marie Risager 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 181/00  
5 53399 Lene Henningsen 23-013 Errindlev Skytteforening 179/01  

 

 

  Gevær, 15m. - BK u.10
1 120225 Oscar P. Kristensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 196/06  
2 124623 Johan Ringsing 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 188/02  
3 M0001 Poul Herskind Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/02  
4 124622 Jeppe Jensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 185/02  
5 125344 Rasmus Nielsen-Borup 23-008 Ravnsborg Skytteforening 183/00  

Firkantskydning Ravnsborg Skytteforening 28. januar 2017

RESULTATLISTE
15M FIRKANTSKYDNING 2016-17 Ravnsborg

 

 

 

  Holdkonkurrence: Børneklasse
 
1 Ravnsborg Skytteforening
  113898 Kevin Rej Klasse: MB1 200/13    200/13    400/26  
  119919 Louise Eriksen Klasse: MB1 200/08    200/10    400/18  
  120122 Melika Andersen Klasse: MB1 200/13    200/14    400/27  
  124027 Mads H. Larsen Klasse: MB1 200/13    200/08    400/21  
  Total 1600/92  
           
 
2 Frejlev-Vantore Skytteforening
  102288 Tobias Nielsen Klasse: MB1 200/08    200/14    400/22  
  127385 Diana Mortensen Klasse: MB2 199/05    199/06    398/11  
  102291 Kristian Boesen Klasse: MB1 197/08    198/08    395/16  
  102283 Isabel Boesen Klasse: MB1 200/06    197/07    397/13  
  Total 1590/62  
           
 
3 Øster Ulslev Skytteforening
  120225 Oscar P. Kristensen Klasse: MB2 199/08    200/11    399/19  
  104598 Niclas Aalborg Jepsen Klasse: MB2 196/06    195/06    391/12  
  123777 Daniel Jørgensen Klasse: MB2 193/03    192/03    385/06  
  124622 Jeppe Jensen Klasse: MBK 192/05    192/04    384/09  
  Total 1559/46  
           
 
4 Errindlev Skytteforening
  128486 Poul H. Rasmussen Klasse: MBK 196/07    195/05    391/12  
  128485 Silje Rasmussen Klasse: MB4 188/02    182/02    370/04  
  Total 761/16  

 

 

  Holdkonkurrence: Mixhold
 
1 Ravnsborg Skytteforening
  53644 Miriam K. Nielsen Klasse: MUÅ1 200/11    200/08    400/19  
  53738 Martin Villadsen Klasse: MUÅ1 200/11    200/15    400/26  
  101748 Robert Petersen Klasse: MUÅ1 200/09    199/10    399/19  
  110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen Klasse: MJ2 197/10    198/10    395/20  
  111722 Line Munk-Knudsen Klasse: MJ1 200/09    198/11    398/20  
  118509 Karina Nielsen Klasse: MJ2 198/09    198/08    396/17  
  Total 2388/121  
           
 
2 Errindlev Skytteforening
  120221 Sonny Rasmussen Klasse: MJ2 186/01    195/03    381/04  
  53903 John Rasmussen Klasse: MSE3 191/05    191/02    382/07  
  120218 Monika Rasmussen Klasse: MVÅ3 186/02    189/01    375/03  
  120219 Bendt Hansen Klasse: MSE3 191/05    186/01    377/06  
  53433 Henrik Pedersen Klasse: MVÅ3 186/02    185/03    371/05  
  53268 Rita Pedersen Klasse: MSE2 193/06    183/02    376/08  
  Total 2262/33  
           
 
3 Frejlev-Vantore Skytteforening
  115054 Erika Nielsen Klasse: MJ1 198/08    198/06    396/14  
  54053 Sonny Strange Klasse: MUÅ2 192/01    190/03    382/04  
  54024 Conni Janosz Klasse: MVÅ2 182/02    186/01    368/03  
  123651 Mathias Andersson Klasse: MJ2 170/02    172/01    342/03  
  54037 Karl Andersen Klasse: MSE3 163/01    170/01    333/02  
  Total 1821/26  
           
 
4 Øster Ulslev Skytteforening
  104586 Anders Østergaard Klasse: MJ2 194/05    196/09    390/14  
  Total 390/14  

 

 

  Holdkonkurrence: US&VS
 
1 Frejlev-Vantore Skytteforening
  102290 Kim Boesen Klasse: MVS2 186/03    188/02    374/05  
  102286 Julie Hansen Klasse: MUS2 179/02    175/02    354/04  
  54015 Kasper Kristensen Klasse: MVS3 178/01    174/00    352/01  
  115056 Mikkel Nielsen Klasse: MUS2 167/00    172/00    339/00  
  Total 1419/10  
           
 
2 Ravnsborg Skytteforening
  53807 Henrik Leon Hansen Klasse: MVS3 186/00    185/02    371/02  
  53860 Birgitte Nielsen Klasse: MVS2 191/01    184/02    375/03  
  Total 746/05  

 

 

  Individuelle resultater:

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/13    200/14    400/27  
2 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/13    200/13    400/26  
3 102288 Tobias Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 200/08    200/14    400/22  
4 124027 Mads H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/13    200/08    400/21  
5 119919 Louise Eriksen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/08    200/10    400/18  
6 102283 Isabel Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 200/06    197/07    397/13  
7 102291 Kristian Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 197/08    198/08    395/16  
8 124029 Kenni Høj 23-008 Ravnsborg Skytteforening 195/07    199/08    394/15  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 120225 Oscar P. Kristensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 199/08    200/11    399/19  
2 127385 Diana Mortensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 199/05    199/06    398/11  
3 104598 Niclas Aalborg Jepsen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 196/06    195/06    391/12  
4 117249 Rasmus Clausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 195/03    195/05    390/08  
5 123777 Daniel Jørgensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 193/03    192/03    385/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1 123654 Freya Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 199/04    196/08    395/12  
2 111037 Palina Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/03    198/09    392/12  
3 123652 Anna Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 194/04    192/05    386/09  
4 124725 Lukas Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 192/05    187/02    379/07  
5 117248 Mille Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 187/03    188/02    375/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1 128562 Mikkel Johansen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/09    200/05    396/14  
2 128485 Silje Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 188/02    182/02    370/04  
3 128874 Nanna H. Klausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 174/00    175/00    349/00  
4 125137 Silas Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 160/00    165/01    325/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/09    198/11    398/20  
2 115054 Erika Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/08    198/06    396/14  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09    198/08    396/17  
2 110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/10    198/10    395/20  
3 104586 Anders Østergaard 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 194/05    196/09    390/14  
4 120221 Sonny Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/01    195/03    381/04  
5 M0002 Nicoline Hertz Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 192/05    188/01    380/06  
6 120220 Andreas Christiansen 23-013 Errindlev Skytteforening 187/04    180/00    367/04  
7 123651 Mathias Andersson 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 170/02    172/01    342/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 102286 Julie Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 179/02    175/02    354/04  
2 115056 Mikkel Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 167/00    172/00    339/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
1 53738 Martin Villadsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/11    200/15    400/26  
2 53644 Miriam K. Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/11    200/08    400/19  
3 101748 Robert Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/09    199/10    399/19  
4 93567 Sara Hansen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/05    197/05    393/10  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1 54053 Sonny Strange 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 192/01    190/03    382/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 191/01    184/02    375/03  
2 102290 Kim Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 186/03    188/02    374/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 53807 Henrik Leon Hansen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 186/00    185/02    371/02  
2 54015 Kasper Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 178/01    174/00    352/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 53622 Erling Ahmt 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09    197/14    395/23  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 53583 Lisa Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/03    192/05    386/08  
2 53552 Mogens popowitz 23-008 Ravnsborg Skytteforening 189/01    192/03    381/04  
3 53268 Rita Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 193/06    183/02    376/08  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1 53903 John Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 191/05    191/02    382/07  
2 53685 Rene Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 191/02    189/02    380/04  
3 120219 Bendt Hansen 23-013 Errindlev Skytteforening 191/05    186/01    377/06  
4 53249 Bruno Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 178/00    188/00    366/00  
5 80135 Gitte Bach Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 175/00    182/02    357/02  
6 54037 Karl Andersen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 163/01    170/01    333/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 118508 Renè Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/05    196/10    395/15  
2 90322 Allan Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/06    195/04    389/10  
3 54024 Conni Janosz 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 182/02    186/01    368/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1 90325 Lone Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 190/04    187/01    377/05  
2 120218 Monika Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/02    189/01    375/03  
3 127837 Brian H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 188/03    187/00    375/03  
4 53433 Henrik Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/02    185/03    371/05  
5 53399 Lene Henningsen 23-013 Errindlev Skytteforening 184/00    181/01    365/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK Klasse børn u/10 år
1 128486 Poul H. Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 196/07    195/05    391/12  
2 124623 Johan Ringsing 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 189/04    195/04    384/08  
3 124622 Jeppe Jensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 192/05    192/04    384/09  
4 M0001 Christian Heising 23-008 Ravnsborg Skytteforening 187/02    190/03    377/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/13  
1 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/13  
1 124027 Mads H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/13  
4 102288 Tobias Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 200/08  
4 119919 Louise Eriksen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/08  
6 102283 Isabel Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 200/06  
7 102291 Kristian Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 197/08  
8 124029 Kenni Høj 23-008 Ravnsborg Skytteforening 195/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1 120225 Oscar P. Kristensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 199/08  
2 127385 Diana Mortensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 199/05  
3 104598 Niclas Aalborg Jepsen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 196/06  
4 117249 Rasmus Clausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 195/03  
5 123777 Daniel Jørgensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 193/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1 123654 Freya Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 199/04  
2 123652 Anna Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 194/04  
3 111037 Palina Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/03  
4 124725 Lukas Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 192/05  
5 117248 Mille Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 187/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1 128562 Mikkel Johansen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/09  
2 128485 Silje Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 188/02  
3 128874 Nanna H. Klausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 174/00  
4 125137 Silas Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 160/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/09  
2 115054 Erika Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/08  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09  
2 110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/10  
3 104586 Anders Østergaard 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 194/05  
4 M0002 Nicoline Hertz Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 192/05  
5 120220 Andreas Christiansen 23-013 Errindlev Skytteforening 187/04  
6 120221 Sonny Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/01  
7 123651 Mathias Andersson 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 170/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1 102286 Julie Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 179/02  
2 115056 Mikkel Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 167/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
1 53644 Miriam K. Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/11  
1 53738 Martin Villadsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/11  
3 101748 Robert Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/09  
4 93567 Sara Hansen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1 54053 Sonny Strange 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 192/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 191/01  
2 102290 Kim Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 186/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 53807 Henrik Leon Hansen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 186/00  
2 54015 Kasper Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 178/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 53622 Erling Ahmt 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 53583 Lisa Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/03  
2 53268 Rita Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 193/06  
3 53552 Mogens popowitz 23-008 Ravnsborg Skytteforening 189/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1 120219 Bendt Hansen 23-013 Errindlev Skytteforening 191/05  
1 53903 John Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 191/05  
3 53685 Rene Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 191/02  
4 53249 Bruno Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 178/00  
5 80135 Gitte Bach Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 175/00  
6 54037 Karl Andersen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 163/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 118508 Renè Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/05  
2 90322 Allan Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/06  
3 54024 Conni Janosz 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 182/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1 90325 Lone Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 190/04  
2 127837 Brian H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 188/03  
3 120218 Monika Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/02  
3 53433 Henrik Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/02  
5 53399 Lene Henningsen 23-013 Errindlev Skytteforening 184/00  

 

 

  Gevær, 15m. - BK Klasse børn u/10 år
1 128486 Poul H. Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 196/07  
2 124622 Jeppe Jensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 192/05  
3 124623 Johan Ringsing 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 189/04  
4 M0001 Christian Heising 23-008 Ravnsborg Skytteforening 187/02  

Firkantskydning fra Frejlev - Vantore

RESULTATLISTE
4kant 4-5/11-2016

 

 

 

  Holdkonkurrence: børn
 
1 Frejlev-Vantore Skytteforening
  102288 Tobias Nielsen Klasse: MB1 200/10    200/14    400/24  
  102283 Isabel Boesen Klasse: MB1 198/07    197/04    395/11  
  102291 Kristian Boesen Klasse: MB1 196/10    197/07    393/17  
  127385 Diana Mortensen Klasse: MB2 197/12    197/08    394/20  
  Total 1582/72  
           
 
2 Øster Ulslev Skytteforening
  104598 Niclas Aalborg Jepsen Klasse: MB2 197/03    197/04    394/07  
  120225 Oscar P. Kristensen Klasse: MBK 195/05    195/04    390/09  
  123777 Daniel Jørgensen Klasse: MB2 195/05    195/07    390/12  
  124623 Johan Ringsing Klasse: MBK 186/02    189/01    375/03  
  Total 1549/31  
           
 
3 Ravnsborg Skytteforening
  120122 Melika Andersen Klasse: MB1 200/11    200/13    400/24  
  113898 Kevin Rej Klasse: MB1 200/09    198/08    398/17  
  124027 Mads H. Larsen Klasse: MB2 197/06    196/10    393/16  
  Total 1191/57  

 

 

  Holdkonkurrence: mix hold
 
1 Ravnsborg Skytteforening
  101748 Robert Petersen Klasse: MUÅ1 200/09    199/11    399/20  
  111722 Line Munk-Knudsen Klasse: MJ1 200/13    198/07    398/20  
  53644 Miriam K. Nielsen Klasse: MUÅ1 199/08    197/07    396/15  
  118509 Karina Nielsen Klasse: MJ2 198/12    196/09    394/21  
  101228 Philip Petersen Klasse: MUÅ2 197/09    195/05    392/14  
  118508 Renè Nielsen Klasse: MVÅ2 199/06    195/05    394/11  
  Total 2373/101  
           
 
2 Errindlev Skytteforening
  53903 John Rasmussen Klasse: MSE3 188/01    194/03    382/04  
  120218 Monika Rasmussen Klasse: MVÅ3 186/03    193/04    379/07  
  53268 Rita Pedersen Klasse: MSE2 182/07    191/06    373/13  
  53433 Henrik Pedersen Klasse: MVÅ3 188/02    188/02    376/04  
  120219 Bendt Hansen Klasse: MSE3 185/01    186/04    371/05  
  120220 Andreas Christiansen Klasse: MJ2 189/03    183/01    372/04  
  Total 2253/37  
           
 
3 Frejlev-Vantore Skytteforening
  115054 Erika Nielsen Klasse: MJ1 198/08    197/12    395/20  
  54053 Sonny Strange Klasse: MVÅ3 193/03    192/05    385/08  
  127386 Marie Risager Klasse: MVÅ3 192/06    191/04    383/10  
  54024 Conni Janosz Klasse: MVÅ2 185/01    189/02    374/03  
  123651 Mathias Andersson Klasse: MJ2 176/01    176/01    352/02  
  54037 Karl Andersen Klasse: MSE3 165/00    167/00    332/00  
  Total 2221/43  

 

 

  Holdkonkurrence: us/vs
 
1 Frejlev-Vantore Skytteforening
  102290 Kim Boesen Klasse: MVS2 187/04    184/04    371/08  
  54013 Kent Boesen Klasse: MVS2 179/01    184/02    363/03  
  54015 Kasper Kristensen Klasse: MVS3 173/02    174/00    347/02  
  115056 Mikkel Nielsen Klasse: MUS2 170/00    173/00    343/00  
  Total 1424/13  
           
 
2 Ravnsborg Skytteforening
  53860 Birgitte Nielsen Klasse: MVS2 187/05    183/04    370/09  
  Total 370/09  

 

 

  Individuelle resultater:

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 102288 Tobias Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 200/10    200/14    400/24  
2 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/11    200/13    400/24  
3 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/09    198/08    398/17  
4 102283 Isabel Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/07    197/04    395/11  
5 102291 Kristian Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 196/10    197/07    393/17  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 127385 Diana Mortensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 197/12    197/08    394/20  
2 104598 Niclas Aalborg Jepsen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 197/03    197/04    394/07  
3 124027 Mads H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/06    196/10    393/16  
4 123777 Daniel Jørgensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 195/05    195/07    390/12  
5 124697 Malene R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 192/02    192/01    384/03  
6 117249 Rasmus Clausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 191/00    188/03    379/03  
7 120185 Mikkel R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 182/01    188/04    370/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1 123654 Freya Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 195/05    192/05    387/10  
2 123652 Anna Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/03    190/04    383/07  
3 117251 Emil Dissing 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 184/01    182/00    366/01  
4 117248 Mille Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 182/01    183/03    365/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1 124725 Lukas Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 181/01    187/01    368/02  
2 125137 Silas Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 174/00    165/00    339/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/13    198/07    398/20  
2 115054 Erika Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/08    197/12    395/20  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 104586 Anders Østergaard 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 195/07    199/08    394/15  
2 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/12    196/09    394/21  
3 120220 Andreas Christiansen 23-013 Errindlev Skytteforening 189/03    183/01    372/04  
4 120221 Sonny Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 181/00    184/01    365/01  
5 123651 Mathias Andersson 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 176/01    176/01    352/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 115056 Mikkel Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 170/00    173/00    343/00  
2 102286 Julie Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 177/01    165/00    342/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
1 101748 Robert Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/09    199/11    399/20  
2 53644 Miriam K. Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/08    197/07    396/15  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1 101228 Philip Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/09    195/05    392/14  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 102290 Kim Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 187/04    184/04    371/08  
2 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 187/05    183/04    370/09  
3 54013 Kent Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 179/01    184/02    363/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 54015 Kasper Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 173/02    174/00    347/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 53622 Erling Ahmt 23-008 Ravnsborg Skytteforening 195/06    196/04    391/10  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 53583 Lisa Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/05    192/02    386/07  
2 53268 Rita Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 182/07    191/06    373/13  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1 53903 John Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 188/01    194/03    382/04  
2 120219 Bendt Hansen 23-013 Errindlev Skytteforening 185/01    186/04    371/05  
3 53249 Bruno Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 182/01    188/01    370/02  
4 80135 Gitte Bach Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 181/00    176/01    357/01  
5 54037 Karl Andersen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 165/00    167/00    332/00  
6 90013 Finn Gyldenholm 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 168/00    162/00    330/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 118508 Renè Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/06    195/05    394/11  
2 90322 Allan Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/03    193/05    389/08  
3 54024 Conni Janosz 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 185/01    189/02    374/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1 54053 Sonny Strange 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/03    192/05    385/08  
2 127386 Marie Risager 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 192/06    191/04    383/10  
3 120218 Monika Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/03    193/04    379/07  
4 90325 Lone Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 189/01    188/02    377/03  
5 53433 Henrik Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 188/02    188/02    376/04  
6 M0001 Brian Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 181/00    178/00    359/00  
7 53399 Lene Henningsen 23-013 Errindlev Skytteforening 181/03    175/01    356/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab bk u/10
1 120225 Oscar P. Kristensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 195/05    195/04    390/09  
2 124623 Johan Ringsing 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 186/02    189/01    375/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/11  
2 102288 Tobias Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 200/10  
3 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/09  
4 102283 Isabel Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/07  
5 102291 Kristian Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 196/10  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1 127385 Diana Mortensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 197/12  
2 124027 Mads H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/06  
3 104598 Niclas Aalborg Jepsen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 197/03  
4 123777 Daniel Jørgensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 195/05  
5 124697 Malene R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 192/02  
6 117249 Rasmus Clausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 191/00  
7 120185 Mikkel R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 182/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1 123654 Freya Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 195/05  
2 123652 Anna Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/03  
3 117251 Emil Dissing 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 184/01  
4 117248 Mille Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 182/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1 124725 Lukas Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 181/01  
2 125137 Silas Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 174/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/13  
2 115054 Erika Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/08  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/12  
2 104586 Anders Østergaard 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 195/07  
3 120220 Andreas Christiansen 23-013 Errindlev Skytteforening 189/03  
4 120221 Sonny Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 181/00  
5 123651 Mathias Andersson 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 176/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1 102286 Julie Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 177/01  
2 115056 Mikkel Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 170/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
1 101748 Robert Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/09  
2 53644 Miriam K. Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/08  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1 101228 Philip Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/09  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 187/05  
2 102290 Kim Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 187/04  
3 54013 Kent Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 179/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 54015 Kasper Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 173/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 53622 Erling Ahmt 23-008 Ravnsborg Skytteforening 195/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 53583 Lisa Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/05  
2 53268 Rita Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 182/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1 53903 John Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 188/01  
2 120219 Bendt Hansen 23-013 Errindlev Skytteforening 185/01  
3 53249 Bruno Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 182/01  
4 80135 Gitte Bach Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 181/00  
5 90013 Finn Gyldenholm 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 168/00  
6 54037 Karl Andersen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 165/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 118508 Renè Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/06  
2 90322 Allan Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/03  
3 54024 Conni Janosz 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 185/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1 54053 Sonny Strange 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/03  
2 127386 Marie Risager 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 192/06  
3 90325 Lone Frost 23-008 Ravnsborg Skytteforening 189/01  
4 53433 Henrik Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 188/02  
5 120218 Monika Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/03  
6 53399 Lene Henningsen 23-013 Errindlev Skytteforening 181/03  
7 M0001 Brian Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 181/00  

 

 

  Gevær, 15m. - bk u/10
1 120225 Oscar P. Kristensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 195/05  
2 124623 Johan Ringsing 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 186/02  

RESULTATLISTE
FIRKANTSKYDNING 4 ERRINDLEV 2017

 

 

 

  Holdkonkurrence: BØRN
 
1 Ravnsborg Skytteforening
  113898 Kevin Rej Klasse: MB1 200/08    200/13    400/21  
  120122 Melika Andersen Klasse: MB1 200/16    200/16    400/32  
  124027 Mads H. Larsen Klasse: MB1 200/09    200/12    400/21  
  124029 Kenni Høj Klasse: MB1 200/10    197/15    397/25  
  Total 1597/99  
           
 
2 Frejlev-Vantore Skytteforening
  102283 Isabel Boesen Klasse: MB1 200/06    200/09    400/15  
  102288 Tobias Nielsen Klasse: MB1 195/05    200/10    395/15  
  123654 Freya Kristensen Klasse: MB2 194/04    198/09    392/13  
  127385 Diana Mortensen Klasse: MB2 193/01    198/07    391/08  
  Total 1578/51  
           
 
3 Øster Ulslev Skytteforening
  120225 Oscar P. Kristensen Klasse: MB2 199/11    199/12    398/23  
  123777 Daniel Jørgensen Klasse: MB2 194/06    198/04    392/10  
  104598 Niclas Aalborg Jepsen Klasse: MB2 194/05    197/04    391/09  
  124623 Johan Ringsing Klasse: MBK 191/04    194/03    385/07  
  Total 1566/49  
           
 
4 Errindlev Skytteforening
  128486 Poul H. Rasmussen Klasse: MBK 192/01    195/05    387/06  
  128485 Silje Rasmussen Klasse: MB3 191/06    194/04    385/10  
  Total 772/16  

 

 

  Holdkonkurrence: MIX
 
1 Ravnsborg Skytteforening
  111722 Line Munk-Knudsen Klasse: MJ1 200/15    199/10    399/25  
  111680 Emil M. Jørgensen Klasse: MJ2 194/06    196/09    390/15  
  118509 Karina Nielsen Klasse: MJ2 195/08    196/04    391/12  
  53622 Erling Ahmt Klasse: MSE1 196/07    196/08    392/15  
  118508 Renè Nielsen Klasse: MVÅ2 196/10    195/05    391/15  
  53583 Lisa Jørgensen Klasse: MSE2 196/11    194/05    390/16  
  Total 2353/98  
           
 
2 Errindlev Skytteforening
  120218 Monika Rasmussen Klasse: MVÅ3 192/03    191/04    383/07  
  53399 Lene Henningsen Klasse: MVÅ3 187/01    190/02    377/03  
  53268 Rita Pedersen Klasse: MSE2 188/01    189/03    377/04  
  120219 Bendt Hansen Klasse: MSE3 186/02    188/02    374/04  
  120221 Sonny Rasmussen Klasse: MJ2 191/03    188/01    379/04  
  80135 Gitte Bach Larsen Klasse: MSE3 189/03    185/04    374/07  
  Total 2264/29  
           
 
3 Frejlev-Vantore Skytteforening
  127386 Marie Risager Klasse: MVÅ3 192/06    189/05    381/11  
  123651 Mathias Andersson Klasse: MJ2 172/00    182/01    354/01  
  54037 Karl Andersen Klasse: MSE3 168/00    173/00    341/00  
  Total 1076/12  
           
 
4 Øster Ulslev Skytteforening
  104586 Anders Østergaard Klasse: MJ2 196/08    198/06    394/14  
  Total 394/14  

 

 

  Holdkonkurrence: US/VS
 
1 Frejlev-Vantore Skytteforening
  102290 Kim Boesen Klasse: MVS2 184/01    189/01    373/02  
  54013 Kent Boesen Klasse: MVS2 175/00    182/03    357/03  
  54015 Kasper Kristensen Klasse: MVS3 179/01    175/01    354/02  
  115056 Mikkel Nielsen Klasse: MUS2 172/00    174/00    346/00  
  Total 1430/07  
           
 
2 Ravnsborg Skytteforening
  53860 Birgitte Nielsen Klasse: MVS2 182/01    188/03    370/04  
  Total 370/04  

 

 

  Individuelle resultater:

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/16    200/16    400/32  
2 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/08    200/13    400/21  
3 124027 Mads H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/09    200/12    400/21  
4 102283 Isabel Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 200/06    200/09    400/15  
5 124029 Kenni Høj 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/10    197/15    397/25  
6 102288 Tobias Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 195/05    200/10    395/15  
7 102291 Kristian Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 194/06    195/07    389/13  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 120225 Oscar P. Kristensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 199/11    199/12    398/23  
2 128562 Mikkel Johansen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09    197/10    395/19  
3 123654 Freya Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 194/04    198/09    392/13  
4 123777 Daniel Jørgensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 194/06    198/04    392/10  
5 111037 Palina Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 193/04    198/08    391/12  
6 127385 Diana Mortensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/01    198/07    391/08  
7 104598 Niclas Aalborg Jepsen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 194/05    197/04    391/09  
8 117249 Rasmus Clausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/05    197/08    390/13  
9 124697 Malene R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/06    190/01    383/07  
10 120185 Mikkel R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 186/01    194/06    380/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1 123652 Anna Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/06    189/01    387/07  
2 128485 Silje Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 191/06    194/04    385/10  
3 124725 Lukas Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 190/05    191/03    381/08  
4 117248 Mille Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 184/00    186/04    370/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1 128874 Nanna H. Klausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 180/01    183/03    363/04  
2 125137 Silas Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 174/00    171/01    345/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/15    199/10    399/25  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 104586 Anders Østergaard 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 196/08    198/06    394/14  
2 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 195/08    196/04    391/12  
3 111680 Emil M. Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/06    196/09    390/15  
4 110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/04    194/02    388/06  
5 120221 Sonny Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 191/03    188/01    379/04  
6 120220 Andreas Christiansen 23-013 Errindlev Skytteforening 182/01    189/03    371/04  
7 123651 Mathias Andersson 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 172/00    182/01    354/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 115056 Mikkel Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 172/00    174/00    346/00  
2 102286 Julie Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 171/00    161/00    332/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 102290 Kim Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 184/01    189/01    373/02  
2 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 182/01    188/03    370/04  
3 54013 Kent Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 175/00    182/03    357/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 54015 Kasper Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 179/01    175/01    354/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 53622 Erling Ahmt 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/07    196/08    392/15  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 53583 Lisa Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/11    194/05    390/16  
2 53268 Rita Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 188/01    189/03    377/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1 120219 Bendt Hansen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/02    188/02    374/04  
2 80135 Gitte Bach Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 189/03    185/04    374/07  
3 53249 Bruno Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 190/02    184/00    374/02  
4 54037 Karl Andersen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 168/00    173/00    341/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 118508 Renè Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/10    195/05    391/15  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1 120218 Monika Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 192/03    191/04    383/07  
2 127386 Marie Risager 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 192/06    189/05    381/11  
3 53399 Lene Henningsen 23-013 Errindlev Skytteforening 187/01    190/02    377/03  
4 53433 Henrik Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 182/00    188/03    370/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK/U10
1 128486 Poul H. Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 192/01    195/05    387/06  
2 124623 Johan Ringsing 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 191/04    194/03    385/07  
3 124622 Jeppe Jensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 195/04    189/02    384/06  
4 125344 Rasmus Nielsen-Borup 23-008 Ravnsborg Skytteforening 192/05    190/02    382/07  
5 128916 Siw Aalborg Jepsen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 182/02    175/01    357/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/16  
2 124029 Kenni Høj 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/10  
3 124027 Mads H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/09  
4 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/08  
5 102283 Isabel Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 200/06  
6 102288 Tobias Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 195/05  
7 102291 Kristian Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 194/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1 120225 Oscar P. Kristensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 199/11  
2 128562 Mikkel Johansen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09  
3 123777 Daniel Jørgensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 194/06  
4 104598 Niclas Aalborg Jepsen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 194/05  
5 123654 Freya Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 194/04  
6 124697 Malene R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/06  
7 117249 Rasmus Clausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/05  
8 111037 Palina Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 193/04  
9 127385 Diana Mortensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 193/01  
10 120185 Mikkel R.R. Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 186/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1 123652 Anna Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 198/06  
2 128485 Silje Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 191/06  
3 124725 Lukas Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 190/05  
4 117248 Mille Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 184/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1 128874 Nanna H. Klausen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 180/01  
2 125137 Silas Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 174/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/15  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 104586 Anders Østergaard 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 196/08  
2 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 195/08  
3 111680 Emil M. Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/06  
4 110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/04  
5 120221 Sonny Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 191/03  
6 120220 Andreas Christiansen 23-013 Errindlev Skytteforening 182/01  
7 123651 Mathias Andersson 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 172/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1 115056 Mikkel Nielsen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 172/00  
2 102286 Julie Hansen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 171/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 102290 Kim Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 184/01  
2 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 182/01  
3 54013 Kent Boesen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 175/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 54015 Kasper Kristensen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 179/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 53622 Erling Ahmt 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 53583 Lisa Jørgensen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/11  
2 53268 Rita Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 188/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1 53249 Bruno Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 190/02  
2 80135 Gitte Bach Larsen 23-013 Errindlev Skytteforening 189/03  
3 120219 Bendt Hansen 23-013 Errindlev Skytteforening 186/02  
4 54037 Karl Andersen 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 168/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 118508 Renè Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/10  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1 127386 Marie Risager 23-007 Frejlev-Vantore Skytteforening 192/06  
2 120218 Monika Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 192/03  
3 53399 Lene Henningsen 23-013 Errindlev Skytteforening 187/01  
4 53433 Henrik Pedersen 23-013 Errindlev Skytteforening 182/00  

 

 

  Gevær, 15m. - BK/U10
1 124622 Jeppe Jensen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 195/04  
2 125344 Rasmus Nielsen-Borup 23-008 Ravnsborg Skytteforening 192/05  
3 128486 Poul H. Rasmussen 23-013 Errindlev Skytteforening 192/01  
4 124623 Johan Ringsing 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 191/04  
5 128916 Siw Aalborg Jepsen 23-016 Øster Ulslev Skytteforening 182/02  

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

07.08 | 09:57

Hej Simone! Ja da, det foregår tirsdag aften kl. 19.00 og koster 35,-kr. Vi starter på tirsdag den 13. august Mvh Bruno

...
06.08 | 19:42

Hej med jer, Kan man godt prøve pistol skydning hos jer? I så fald hvornår og til hvilken pris? Mvh. Simone

...
09.11 | 16:21

Hej Steen!
det kan du sagtens, du møder bare op en onsdag aften kl. 19.00 så er Bjarne eller Johnny klar til at guide dig igennem.
Mvh Bruno

...
09.11 | 14:51

kan man komme og prøve pistol ,, ?

...
Du kan lide denne side