Firkantskydning

Resultater 3. november 2018 i Frejlev-Vantore

Resultater 3. november 2018 i Frejlev-Vantore

 

børne hold

image

 

1 Frejlev-Vantore Skytteforening 23-007

123654

Freya Kristensen

BK1

199/09

197/04

396/13

124725

Lukas Kristensen

BK2

198/08

198/12

396/20

133803

Annika Løje

BK2

199/08

196/08

395/16

136054

Melanie Frølich Hansen

BK2

194/07

197/12

391/19

Total

 

 

 

 

1578/68

 

2

Øster Ulslev

Skytteforening 23-016

 

 

130641

Agnethe Ringsing

BK1

197/10

199/09

396/19

 

124622

Jeppe Jensen

BK1

197/05

197/05

394/10

 

120225

Oscar P. Kristensen

BK1

199/07

196/05

395/12

 

124623

Johan Ringsing

BK2

197/07

194/06

391/13

 

Total

 

 

 

 

1576/54

 

3 Ravnsborg Skytteforening 23-008

133776

Mikkel Henriksen

BK1

200/11

200/09

400/20

128935

Christian Heising

BK2

197/11

195/09

392/20

131139

Julie Pedersen

BK2

194/06

197/03

391/09

125344

Rasmus Nielsen-Borup

BK2

195/03

192/07

387/10

Total

 

 

 

 

1570/59

 

mix

image

 

1 Ravnsborg Skytteforening 23-008

120122

Melika Andersen

J1

199/10

111680

Emil M. Jørgensen

J1

199/10

124027

Mads H. Larsen

J2

198/06

124029

Kenni Høj

J1

195/05

127837

Brian H. Larsen

VÅ2

196/03

53644

Miriam K. Nielsen

VÅ1

196/02

Total

 

 

1183/36

 

2 Frejlev-Vantore Skytteforening 23-007

127385

Diana Mortensen

J2

199/09

102283

Isabel Boesen

J2

192/02

54053

Sonny Strange

VÅ2

195/04

102290

Kim Boesen

VÅ2

192/05

54024

Conni Janosz

VÅ3

190/03

 

 

54015

Kasper Kristensen

VÅ2

191/04

Total

 

 

1159/27

 

 

3 Errindlev Skytteforening 14-013

120220

Andreas Christiansen

J2

190/05

136136

Klaus Østergaard

VÅ3

192/02

53399

Lene Henningsen

VÅ3

191/01

136061

Michael Wreidt Larsen

VÅ3

186/04

120219

Bendt Hansen

SE3

187/04

131711

Niklas Gram-Hansen

J2

184/04

Total

 

 

1130/20

 

stiling

image

 

1 Ravnsborg Skytteforening 23-008

53860

Birgitte Nielsen

VS2

189/04

183/01

372/05

53807

Henrik Leon Hansen

VS3

183/01

173/00

356/01

Total

 

 

 

 

728/06

 

2

Frejlev-Vantore Skytteforening 23-007

 

 

54013 Kent Boesen

VS3

179/00

181/00

360/00

 

115056 Mikkel Nielsen

VS3

176/00

178/01

354/01

 

Total

 

 

 

714/01

 

image

1

133776

Mikkel Henriksen

Ravnsborg Skytteforening 23-

200/11

200/09

400/20

2

130641

Agnethe Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

197/10

199/09

396/19

3

123654

Freya Kristensen

Frejlev-Vantore

199/09

197/04

396/13

4

120225

Oscar P. Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

199/07

196/05

395/12

5

124622

Jeppe Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

197/05

197/05

394/10

 

Individuelle resultater: Riffel, 15m - Mesterskab BK1

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1

124725

Lukas Kristensen

Frejlev-Vantore

198/08

198/12

396/20

2

133803

Annika Løje

Frejlev-Vantore

199/08

196/08

395/16

3

128935

Christian Heising

Ravnsborg Skytteforening 23-

197/11

195/09

392/20

4

136054

Melanie Frølich Hansen

Frejlev-Vantore

194/07

197/12

391/19

5

131139

Julie Pedersen

Ravnsborg Skytteforening 23-

194/06

197/03

391/09

6

124623

Johan Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

197/07

194/06

391/13

 

 

7

117249

Rasmus Clausen

Frejlev-Vantore

194/07

196/05

390/12

8

123652

Anna Hansen

Frejlev-Vantore

196/06

194/01

390/07

9

125344

Rasmus Nielsen-Borup

Ravnsborg Skytteforening 23-

195/03

192/07

387/10

10

117248

Mille Boesen

Frejlev-Vantore

191/02

190/03

381/05

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1

130638

Gustav L. Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

191/05

193/04

384/09

2

130640

Christian Friis

Øster Ulslev Skytteforening

196/04

187/01

383/05

3

130636

Oliver Romme

Øster Ulslev Skytteforening

190/05

191/03

381/08

4

130637

Emil Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

189/02

190/03

379/05

5

128874

Nanna H. Klausen

Frejlev-Vantore

189/03

181/01

370/04

6

130639

Theodor Brædder

Øster Ulslev Skytteforening

183/02

184/02

367/04

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1

134450

Anton Vang-Olsen

Ravnsborg Skytteforening 23-

193/06

189/03

382/09

2

136025

Victor Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

192/05

189/04

381/09

3

136024

Tobias Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

189/01

185/03

374/04

 

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1

120122

Melika Andersen

Ravnsborg Skytteforening 23-

199/10

200/11

399/21

2

111680

Emil M. Jørgensen

Ravnsborg Skytteforening 23-

199/10

199/07

398/17

3

124029

Kenni Høj

Ravnsborg Skytteforening 23-

195/05

197/10

392/15

 

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1

124027

Mads H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening 23-

198/06

196/06

394/12

2

127385

Diana Mortensen

Frejlev-Vantore

199/09

192/07

391/16

3

102283

Isabel Boesen

Frejlev-Vantore

192/02

193/06

385/08

4

128562

Mikkel Johansen

Ravnsborg Skytteforening 23-

190/03

192/04

382/07

5

120220

Andreas Christiansen

Errindlev Skytteforening 14-

190/05

191/03

381/08

6

131711

Niklas Gram-Hansen

Errindlev Skytteforening 14-

184/04

178/00

362/04

 

Riffel, 15m - Mesterskab VS2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 23- 189/04 183/01 372/05

 

Riffel, 15m - Mesterskab VS3

1

54013

Kent Boesen

Frejlev-Vantore

179/00

181/00

360/00

2

53807

Henrik Leon Hansen

Ravnsborg Skytteforening 23-

183/01

173/00

356/01

3

115056

Mikkel Nielsen

Frejlev-Vantore

176/00

178/01

354/01

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ1

1 53644 Miriam K. Nielsen Ravnsborg Skytteforening 23- 196/02 198/08 394/10

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ2

1 127837 Brian H. Larsen Ravnsborg Skytteforening 23- 196/03 196/05 392/08

 

 

2

54053

Sonny Strange

Frejlev-Vantore

195/04

193/01

388/05

3

90322

Allan Frost

Ravnsborg Skytteforening 23-

192/05

195/06

387/11

4

54015

Kasper Kristensen

Frejlev-Vantore

191/04

194/02

385/06

5

102290

Kim Boesen

Frejlev-Vantore

192/05

186/02

378/07

6

122286

Henrik Mikkelsen

Frejlev-Vantore

186/02

189/03

375/05

7

130853

Karina Andersson

Frejlev-Vantore

179/01

191/03

370/04

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3

1

136136

Klaus Østergaard

Errindlev Skytteforening 14-

192/02

190/02

382/04

2

54024

Conni Janosz

Frejlev-Vantore

190/03

188/01

378/04

3

53399

Lene Henningsen

Errindlev Skytteforening 14-

191/01

186/03

377/04

4

136061

Michael Wreidt Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

186/04

181/00

367/04

5

53433

Henrik Pedersen

Errindlev Skytteforening 14-

181/00

183/03

364/03

6

123651

Mathias Andersson

Frejlev-Vantore

170/00

178/00

348/00

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 53583 Lisa Jørgensen Ravnsborg Skytteforening 23- 192/05 192/06 384/11

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1

120219

Bendt Hansen

Errindlev Skytteforening 14-

187/04

189/03

376/07

2

53249

Bruno Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

184/02

186/01

370/03

3

80135

Gitte Bach Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

186/01

181/01

367/02

 

Riffel, 15m - Klasse BK1

1

133776

Mikkel Henriksen

Ravnsborg Skytteforening 23-

200/11

2

123654

Freya Kristensen

Frejlev-Vantore

199/09

3

120225

Oscar P. Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

199/07

4

130641

Agnethe Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

197/10

5

124622

Jeppe Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

197/05

 

Riffel, 15m - Klasse BK2

1

133803

Annika Løje

Frejlev-Vantore

199/08

2

124725

Lukas Kristensen

Frejlev-Vantore

198/08

3

128935

Christian Heising

Ravnsborg Skytteforening 23-

197/11

4

124623

Johan Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

197/07

5

123652

Anna Hansen

Frejlev-Vantore

196/06

6

125344

Rasmus Nielsen-Borup

Ravnsborg Skytteforening 23-

195/03

7

136054

Melanie Frølich Hansen

Frejlev-Vantore

194/07

7

117249

Rasmus Clausen

Frejlev-Vantore

194/07

9

131139

Julie Pedersen

Ravnsborg Skytteforening 23-

194/06

10

117248

Mille Boesen

Frejlev-Vantore

191/02

 

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 130640 Christian Friis Øster Ulslev Skytteforening 196/04

 

 

2

130638

Gustav L. Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

191/05

3

130636

Oliver Romme

Øster Ulslev Skytteforening

190/05

4

128874

Nanna H. Klausen

Frejlev-Vantore

189/03

5

130637

Emil Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

189/02

6

130639

Theodor Brædder

Øster Ulslev Skytteforening

183/02

 

Riffel, 15m - Klasse BK4

1

134450

Anton Vang-Olsen

Ravnsborg Skytteforening 23-

193/06

2

136025

Victor Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

192/05

3

136024

Tobias Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

189/01

 

Riffel, 15m - Klasse J1

1

120122

Melika Andersen

Ravnsborg Skytteforening 23-

199/10

1

111680

Emil M. Jørgensen

Ravnsborg Skytteforening 23-

199/10

3

124029

Kenni Høj

Ravnsborg Skytteforening 23-

195/05

 

Riffel, 15m - Klasse J2

1

127385

Diana Mortensen

Frejlev-Vantore

199/09

2

124027

Mads H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening 23-

198/06

3

102283

Isabel Boesen

Frejlev-Vantore

192/02

4

120220

Andreas Christiansen

Errindlev Skytteforening 14-

190/05

5

128562

Mikkel Johansen

Ravnsborg Skytteforening 23-

190/03

6

131711

Niklas Gram-Hansen

Errindlev Skytteforening 14-

184/04

 

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 23- 189/04

 

Riffel, 15m - Klasse VS3

1

53807

Henrik Leon Hansen

Ravnsborg Skytteforening 23-

183/01

2

54013

Kent Boesen

Frejlev-Vantore

179/00

3

115056

Mikkel Nielsen

Frejlev-Vantore

176/00

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 53644 Miriam K. Nielsen Ravnsborg Skytteforening 23- 196/02

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1

127837

Brian H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening 23-

196/03

2

54053

Sonny Strange

Frejlev-Vantore

195/04

3

102290

Kim Boesen

Frejlev-Vantore

192/05

3

90322

Allan Frost

Ravnsborg Skytteforening 23-

192/05

5

54015

Kasper Kristensen

Frejlev-Vantore

191/04

6

122286

Henrik Mikkelsen

Frejlev-Vantore

186/02

7

130853

Karina Andersson

Frejlev-Vantore

179/01

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1

136136

Klaus Østergaard

Errindlev Skytteforening 14-

192/02

2

53399

Lene Henningsen

Errindlev Skytteforening 14-

191/01

3

54024

Conni Janosz

Frejlev-Vantore

190/03

4

136061

Michael Wreidt Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

186/04

5

53433

Henrik Pedersen

Errindlev Skytteforening 14-

181/00

6

123651

Mathias Andersson

Frejlev-Vantore

170/00

 

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 53583 Lisa Jørgensen Ravnsborg Skytteforening 23- 192/05

 

Riffel, 15m - Klasse SE3

1

120219

Bendt Hansen

Errindlev Skytteforening 14-

187/04

2

80135

Gitte Bach Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

186/01

3

53249

Bruno Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

184/02

Resultater 17. november 2018 i Øster Ulslev

Resultater 17. november 2018 i Øster Ulslev

 

 

Børnehold

 

 

1

 

Øster Ulslev

130641

 

Skytteforening

Agnethe Ringsing

 

BK1

 

200/12

 

198/06

 

398/18

 

124623

Johan Ringsing

BK2

198/09

200/11

398/20

 

120225

Oscar P. Kristensen

BK1

199/14

199/13

398/27

 

124622

Jeppe Jensen

BK1

197/08

198/08

395/16

 

Total

 

 

 

 

1589/81

 

 

2 Frejlev-Vantore Skytteforening

123654

Freya Kristensen

BK1

198/05

200/12

398/17

124725

Lukas Kristensen

BK2

199/08

198/10

397/18

117249

Rasmus Clausen

BK2

196/06

198/07

394/13

136054

Melanie Frølich Hansen

BK2

199/05

195/05

394/10

Total

 

 

 

 

1583/58

 

3 Ravnsborg Skytteforening

128935

Christian Heising

BK2

198/06

197/08

395/14

125344

Rasmus Nielsen-Borup

BK2

198/07

193/07

391/14

136615

Anton Volmer

BK3

195/06

192/02

387/08

134450

Anton Vang-Olsen

BK3

191/03

193/04

384/07

Total

 

 

 

 

1557/43

 

Mix hold

image

 

1 Ravnsborg Skytteforening

120122

Melika Andersen

J1

200/10

200/08

400/18

124029

Kenni Høj

J1

200/06

199/07

399/13

111680

Emil M. Jørgensen

J1

199/08

199/07

398/15

124027

Mads H. Larsen

J2

198/08

199/08

397/16

53644

Miriam K. Nielsen

VÅ1

198/11

199/13

397/24

90322

Allan Frost

VÅ2

199/06

198/11

397/17

Total

 

 

 

 

2388/103

 

2 Frejlev-Vantore Skytteforening

127385

Diana Mortensen

J2

193/05

196/06

389/11

122286

Henrik Mikkelsen

VÅ2

192/05

195/03

387/08

102283

Isabel Boesen

J2

186/01

189/02

375/03

54053

Sonny Strange

VÅ2

192/03

191/03

383/06

54015

Kasper Kristensen

VÅ2

197/08

194/05

391/13

 

 

102291

Kristian Boesen

J2

185/00

183/00

368/00

Total

 

 

 

 

2293/41

 

 

3 Errindlev Skytteforening

120220

Andreas Christiansen

J2

187/03

191/02

378/05

136136

Klaus Østergaard

VÅ3

191/02

192/06

383/08

53399

Lene Henningsen

VÅ3

185/02

194/04

379/06

120219

Bendt Hansen

SE3

193/01

187/04

380/05

80135

Gitte Bach Larsen

SE3

179/02

188/00

367/02

53433

Henrik Pedersen

VÅ3

181/00

186/01

367/01

Total

 

 

 

 

2254/27

 

4

Øster Ulslev

Skytteforening

 

 

136027

Shane Hansen

J2

189/02

187/01

376/03

 

136611

Svend Lyck

SE3

187/02

193/07

380/09

 

Total

 

 

 

 

756/12

 

US&VS

image

 

1 Ravnsborg Skytteforening

53860

Birgitte Nielsen

VS2

187/02

187/03

374/05

53807

Henrik Leon Hansen

VS3

176/02

179/03

355/05

Total

 

 

 

 

729/10

 

2 Øster Ulslev Skytteforening

53173 Anders Lyck VS3 183/04 184/01 367/05

Total 367/05

 

3 Frejlev-Vantore Skytteforening

115056 Mikkel Nielsen VS3 181/03 179/02 360/05

Total 360/05

 

 

image

1

123654

Freya Kristensen

Frejlev-Vantore

198/05

200/12

398/17

2

120225

Oscar P. Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

199/14

199/13

398/27

3

130641

Agnethe Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

200/12

198/06

398/18

4

124622

Jeppe Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

197/08

198/08

395/16

 

Individuelle resultater: Riffel, 15m - Mesterskab BK1

 

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1

124623

Johan Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

198/09

200/11

398/20

2

124725

Lukas Kristensen

Frejlev-Vantore

199/08

198/10

397/18

3

128935

Christian Heising

Ravnsborg Skytteforening 23-

198/06

197/08

395/14

4

117249

Rasmus Clausen

Frejlev-Vantore

196/06

198/07

394/13

5

136054

Melanie Frølich Hansen

Frejlev-Vantore

199/05

195/05

394/10

6

125344

Rasmus Nielsen-Borup

Ravnsborg Skytteforening 23-

198/07

193/07

391/14

7

117248

Mille Boesen

Frejlev-Vantore

193/02

195/05

388/07

8

123652

Anna Hansen

Frejlev-Vantore

194/07

193/05

387/12

9

131139

Julie Pedersen

Ravnsborg Skytteforening 23-

187/04

195/05

382/09

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1

130638

Gustav L. Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

191/03

197/04

388/07

2

136615

Anton Volmer

Ravnsborg Skytteforening 23-

195/06

192/02

387/08

3

134450

Anton Vang-Olsen

Ravnsborg Skytteforening 23-

191/03

193/04

384/07

4

130636

Oliver Romme

Øster Ulslev Skytteforening

190/06

193/04

383/10

5

128874

Nanna H. Klausen

Frejlev-Vantore

191/01

190/01

381/02

6

130639

Theodor Brædder

Øster Ulslev Skytteforening

190/02

190/02

380/04

7

130640

Christian Friis

Øster Ulslev Skytteforening

188/02

191/04

379/06

8

130637

Emil Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

187/03

182/03

369/06

9

130985

Nikoline N.S. Jensen

Ravnsborg Skytteforening 23-

183/01

180/00

363/01

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1

136025

Victor Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

194/06

196/06

390/12

2

136024

Tobias Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

190/02

189/02

379/04

3

136614

Nicolas Johansen

Ravnsborg Skytteforening 23-

170/01

172/00

342/01

4

131713

Anders Jensen

Ravnsborg Skytteforening 23-

164/01

150/00

314/01

 

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1

120122

Melika Andersen

Ravnsborg Skytteforening 23-

200/10

200/08

400/18

2

124029

Kenni Høj

Ravnsborg Skytteforening 23-

200/06

199/07

399/13

3

111680

Emil M. Jørgensen

Ravnsborg Skytteforening 23-

199/08

199/07

398/15

4

113898

Kevin Rej

Ravnsborg Skytteforening 23-

194/01

193/04

387/05

 

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1

124027

Mads H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening 23-

198/08

199/08

397/16

2

127385

Diana Mortensen

Frejlev-Vantore

193/05

196/06

389/11

3

120220

Andreas Christiansen

Errindlev Skytteforening 14-

187/03

191/02

378/05

4

136027

Shane Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

189/02

187/01

376/03

5

102283

Isabel Boesen

Frejlev-Vantore

186/01

189/02

375/03

6

102291

Kristian Boesen

Frejlev-Vantore

185/00

183/00

368/00

7

131711

Niklas Gram-Hansen

Errindlev Skytteforening 14-

181/02

183/02

364/04

 

 

Riffel, 15m - Mesterskab VS2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 23- 187/02 187/03 374/05

 

Riffel, 15m - Mesterskab VS3

1

53173

Anders Lyck

Øster Ulslev Skytteforening

183/04

184/01

367/05

2

115056

Mikkel Nielsen

Frejlev-Vantore

181/03

179/02

360/05

3

53807

Henrik Leon Hansen

Ravnsborg Skytteforening 23-

176/02

179/03

355/05

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ1

1 53644 Miriam K. Nielsen Ravnsborg Skytteforening 23- 198/11 199/13 397/24

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ2

1

90322

Allan Frost

Ravnsborg Skytteforening 23-

199/06

198/11

397/17

2

54015

Kasper Kristensen

Frejlev-Vantore

197/08

194/05

391/13

3

122286

Henrik Mikkelsen

Frejlev-Vantore

192/05

195/03

387/08

4

54053

Sonny Strange

Frejlev-Vantore

192/03

191/03

383/06

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3

1

136136

Klaus Østergaard

Errindlev Skytteforening 14-

191/02

192/06

383/08

2

53399

Lene Henningsen

Errindlev Skytteforening 14-

185/02

194/04

379/06

3

53433

Henrik Pedersen

Errindlev Skytteforening 14-

181/00

186/01

367/01

4

123651

Mathias Andersson

Frejlev-Vantore

178/01

182/01

360/02

5

136061

Michael Wreidt Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

183/02

170/00

353/02

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 53622 Erling Ahmt Ravnsborg Skytteforening 23- 196/05 195/04 391/09

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1

136611

Svend Lyck

Øster Ulslev Skytteforening

187/02

193/07

380/09

2

120219

Bendt Hansen

Errindlev Skytteforening 14-

193/01

187/04

380/05

3

80135

Gitte Bach Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

179/02

188/00

367/02

4

53249

Bruno Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

172/00

184/01

356/01

 

Riffel, 15m - Klasse BK1

1

130641

Agnethe Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

200/12

2

120225

Oscar P. Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

199/14

3

123654

Freya Kristensen

Frejlev-Vantore

198/05

4

124622

Jeppe Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

197/08

 

Riffel, 15m - Klasse BK2

1

124725

Lukas Kristensen

Frejlev-Vantore

199/08

2

136054

Melanie Frølich Hansen

Frejlev-Vantore

199/05

3

124623

Johan Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

198/09

 

 

4

125344

Rasmus Nielsen-Borup

Ravnsborg Skytteforening 23-

198/07

5

128935

Christian Heising

Ravnsborg Skytteforening 23-

198/06

6

117249

Rasmus Clausen

Frejlev-Vantore

196/06

7

123652

Anna Hansen

Frejlev-Vantore

194/07

8

117248

Mille Boesen

Frejlev-Vantore

193/02

9

131139

Julie Pedersen

Ravnsborg Skytteforening 23-

187/04

 

Riffel, 15m - Klasse BK3

1

136615

Anton Volmer

Ravnsborg Skytteforening 23-

195/06

2

130638

Gustav L. Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

191/03

2

134450

Anton Vang-Olsen

Ravnsborg Skytteforening 23-

191/03

4

128874

Nanna H. Klausen

Frejlev-Vantore

191/01

5

130636

Oliver Romme

Øster Ulslev Skytteforening

190/06

6

130639

Theodor Brædder

Øster Ulslev Skytteforening

190/02

7

130640

Christian Friis

Øster Ulslev Skytteforening

188/02

8

130637

Emil Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

187/03

9

130985

Nikoline N.S. Jensen

Ravnsborg Skytteforening 23-

183/01

 

Riffel, 15m - Klasse BK4

1

136025

Victor Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

194/06

2

136024

Tobias Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

190/02

3

136614

Nicolas Johansen

Ravnsborg Skytteforening 23-

170/01

4

131713

Anders Jensen

Ravnsborg Skytteforening 23-

164/01

 

Riffel, 15m - Klasse J1

1

120122

Melika Andersen

Ravnsborg Skytteforening 23-

200/10

2

124029

Kenni Høj

Ravnsborg Skytteforening 23-

200/06

3

111680

Emil M. Jørgensen

Ravnsborg Skytteforening 23-

199/08

4

113898

Kevin Rej

Ravnsborg Skytteforening 23-

194/01

 

Riffel, 15m - Klasse J2

1

124027

Mads H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening 23-

198/08

2

127385

Diana Mortensen

Frejlev-Vantore

193/05

3

136027

Shane Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

189/02

4

120220

Andreas Christiansen

Errindlev Skytteforening 14-

187/03

5

102283

Isabel Boesen

Frejlev-Vantore

186/01

6

102291

Kristian Boesen

Frejlev-Vantore

185/00

7

131711

Niklas Gram-Hansen

Errindlev Skytteforening 14-

181/02

 

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 23- 187/02

 

Riffel, 15m - Klasse VS3

1 53173 Anders Lyck Øster Ulslev Skytteforening 183/04

 

 

2

115056

Mikkel Nielsen

Frejlev-Vantore

181/03

3

53807

Henrik Leon Hansen

Ravnsborg Skytteforening 23-

176/02

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 53644 Miriam K. Nielsen Ravnsborg Skytteforening 23- 198/11

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1

90322

Allan Frost

Ravnsborg Skytteforening 23-

199/06

2

54015

Kasper Kristensen

Frejlev-Vantore

197/08

3

122286

Henrik Mikkelsen

Frejlev-Vantore

192/05

4

54053

Sonny Strange

Frejlev-Vantore

192/03

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1

136136

Klaus Østergaard

Errindlev Skytteforening 14-

191/02

2

53399

Lene Henningsen

Errindlev Skytteforening 14-

185/02

3

136061

Michael Wreidt Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

183/02

4

53433

Henrik Pedersen

Errindlev Skytteforening 14-

181/00

5

123651

Mathias Andersson

Frejlev-Vantore

178/01

 

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 53622 Erling Ahmt Ravnsborg Skytteforening 23- 196/05

 

Riffel, 15m - Klasse SE3

1

120219

Bendt Hansen

Errindlev Skytteforening 14-

193/01

2

136611

Svend Lyck

Øster Ulslev Skytteforening

187/02

3

80135

Gitte Bach Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

179/02

4

53249

Bruno Larsen

Errindlev Skytteforening 14-

172/00

Resultater 2. februar 2019 i Ravnsborg

image

 Resultater 2. februar 2019 i Ravnsborg

 

 

BK

 

 

1

 

Ravnsborg Skytteforening

 

1591/71

 

2

 

Frejlev-Vantore Skytteforening

 

1590/60

 

3

 

Øster Ulslev Skytteforening

 

1580/63

 

 

Mixhold

 

 

1

 

Ravnsborg Skytteforening

 

2387/112

 

2

 

Frejlev-Vantore Skytteforening

 

2311/57

 

3

 

Errindlev Skytteforening

 

2246/31

 

4

 

Øster Ulslev Skytteforening

 

758/13

 

 

US & VS

 

 

1

 

Ravnsborg Skytteforening

 

740/04

 

2

 

Frejlev-Vantore Skytteforening

 

355/01

 

 

Individuelle resultater: Riffel, 15m - Mesterskab BK1

 

1

133776

Mikkel Henriksen

Ravnsborg Skytteforening

200/10

200/12

400/22

2

123654

Freya Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/09

199/05

399/14

3

120225

Oscar P. Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

198/12

200/10

398/22

4

104598

Niclas Aalborg Jepsen

Øster Ulslev Skytteforening

195/08

199/10

394/18

5

124622

Jeppe Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

198/10

196/05

394/15

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1

136054

Melanie Frølich Hansen

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/12

198/07

398/19

2

131139

Julie Pedersen

Ravnsborg Skytteforening

200/10

198/08

398/18

 

 

3

124725

Lukas Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/08

198/09

398/17

4

134744

Anton Volmer

Ravnsborg Skytteforening

199/07

198/08

397/15

5

133803

Annika Løje

Frejlev-Vantore Skytteforening

198/06

197/04

395/10

6

128935

Christian Heising

Ravnsborg Skytteforening

196/09

198/07

394/16

7

134450

Anton Vang-Olsen

Ravnsborg Skytteforening

197/06

196/10

393/16

8

125344

Rasmus Nielsen-Borup

Ravnsborg Skytteforening

198/04

192/03

390/07

9

128916

Siw Aalborg Jepsen

Øster Ulslev Skytteforening

191/05

192/03

383/08

10

117248

Mille Boesen

Frejlev-Vantore Skytteforening

192/04

189/03

381/07

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1

130636

Oliver Romme

Øster Ulslev Skytteforening

199/05

195/03

394/08

2

136025

Victor Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

194/04

196/08

390/12

3

136024

Tobias Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

194/03

192/04

386/07

4

128874

Nanna H. Klausen

Frejlev-Vantore Skytteforening

188/01

193/03

381/04

5

130639

Theodor Brædder

Øster Ulslev Skytteforening

187/04

188/03

375/07

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1

135610

Thorbjørn Andersen

Ravnsborg Skytteforening

196/08

200/08

396/16

2

137492

Zia Christiansen

Ravnsborg Skytteforening

192/08

193/06

385/14

3

134937

Naja Mathide Kolding Olss..

Ravnsborg Skytteforening

185/02

190/02

375/04

4

136035

Tilde Pejter Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

185/02

188/01

373/03

5

137101

Lucas Rene Olsen

Ravnsborg Skytteforening

181/02

187/03

368/05

 

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1

120122

Melika Andersen

Ravnsborg Skytteforening

200/11

200/13

400/24

2

124029

Kenni Høj

Ravnsborg Skytteforening

199/06

199/09

398/15

3

111680

Emil M. Jørgensen

Ravnsborg Skytteforening

200/08

196/05

396/13

4

113898

Kevin Rej

Ravnsborg Skytteforening

195/04

196/08

391/12

 

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1

124027

Mads H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening

197/10

199/11

396/21

2

127385

Diana Mortensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

195/06

195/06

390/12

3

102283

Isabel Boesen

Frejlev-Vantore Skytteforening

191/08

194/07

385/15

4

120220

Andreas Christiansen

Errindlev Skytteforening

188/03

192/04

380/07

5

136026

Cecilie Barholdt Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

193/02

183/02

376/04

6

131711

Niklas Gram-Hansen

Errindlev Skytteforening

183/00

183/01

366/01

 

Riffel, 15m - Mesterskab VS2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 191/01 184/02 375/03

 

Riffel, 15m - Mesterskab VS3

1

53807

Henrik Leon Hansen

Ravnsborg Skytteforening

182/01

183/00

365/01

2

53173

Anders Lyck

Øster Ulslev Skytteforening

178/01

180/01

358/02

3

115056

Mikkel Nielsen

Frejlev-Vantore Skytteforening

176/01

179/00

355/01

 

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ1

1

53644

Miriam K. Nielsen

Ravnsborg Skytteforening

200/05

200/12

400/17

2

93567

Sara Hansen

Ravnsborg Skytteforening

199/07

200/11

399/18

3

101228

Philip Petersen

Ravnsborg Skytteforening

197/07

196/10

393/17

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ2

1

127837

Brian H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening

198/10

196/07

394/17

2

90322

Allan Frost

Ravnsborg Skytteforening

197/05

196/04

393/09

3

54015

Kasper Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

195/10

193/04

388/14

4

54053

Sonny Strange

Frejlev-Vantore Skytteforening

194/03

191/02

385/05

5

130853

Karina Andersson

Frejlev-Vantore Skytteforening

187/03

192/03

379/06

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3

1

135771

Michael Søgren Jensen

Ravnsborg Skytteforening

192/08

193/03

385/11

2

123651

Mathias Andersson

Frejlev-Vantore Skytteforening

192/04

192/01

384/05

3

53399

Lene Henningsen

Errindlev Skytteforening

190/03

188/05

378/08

4

53433

Henrik Pedersen

Errindlev Skytteforening

186/01

185/01

371/02

5

136061

Michael Wreidt Larsen

Errindlev Skytteforening

186/02

184/01

370/03

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 53622 Erling Ahmt Ravnsborg Skytteforening 197/06 198/08 395/14

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1

136611

Svend Lyck

Øster Ulslev Skytteforening

192/02

190/07

382/09

2

120219

Bendt Hansen

Errindlev Skytteforening

190/07

186/01

376/08

3

80135

Gitte Bach Larsen

Errindlev Skytteforening

186/02

185/01

371/03

4

53249

Bruno Larsen

Errindlev Skytteforening

177/00

190/04

367/04

5

54037

Karl Andersen

Frejlev-Vantore Skytteforening

147/10

165/00

312/10

 

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 136950 Michelle Mortensen Ravnsborg Skytteforening 191/01 191/00 382/01

 

Riffel, 15m - Klasse BK1

1

133776

Mikkel Henriksen

Ravnsborg Skytteforening

200/10

2

123654

Freya Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/09

3

120225

Oscar P. Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

198/12

4

124622

Jeppe Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

198/10

5

104598

Niclas Aalborg Jepsen

Øster Ulslev Skytteforening

195/08

 

Riffel, 15m - Klasse BK2

1

136054

Melanie Frølich Hansen

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/12

2

131139

Julie Pedersen

Ravnsborg Skytteforening

200/10

3

124725

Lukas Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/08

 

 

4

134744

Anton Volmer

Ravnsborg Skytteforening

199/07

5

133803

Annika Løje

Frejlev-Vantore Skytteforening

198/06

6

125344

Rasmus Nielsen-Borup

Ravnsborg Skytteforening

198/04

7

134450

Anton Vang-Olsen

Ravnsborg Skytteforening

197/06

8

128935

Christian Heising

Ravnsborg Skytteforening

196/09

9

117248

Mille Boesen

Frejlev-Vantore Skytteforening

192/04

10

128916

Siw Aalborg Jepsen

Øster Ulslev Skytteforening

191/05

 

Riffel, 15m - Klasse BK3

1

130636

Oliver Romme

Øster Ulslev Skytteforening

199/05

2

136025

Victor Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

194/04

3

136024

Tobias Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

194/03

4

130985

Nikoline N.S. Jensen

Ravnsborg Skytteforening

192/03

5

128874

Nanna H. Klausen

Frejlev-Vantore Skytteforening

188/01

6

130639

Theodor Brædder

Øster Ulslev Skytteforening

187/04

 

Riffel, 15m - Klasse BK4

1

135610

Thorbjørn Andersen

Ravnsborg Skytteforening

196/08

2

137492

Zia Christiansen

Ravnsborg Skytteforening

192/08

3

134937

Naja Mathide Kolding Olss..

Ravnsborg Skytteforening

185/02

3

136035

Tilde Pejter Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

185/02

5

137101

Lucas Rene Olsen

Ravnsborg Skytteforening

181/02

 

Riffel, 15m - Klasse J1

1

120122

Melika Andersen

Ravnsborg Skytteforening

200/11

2

111680

Emil M. Jørgensen

Ravnsborg Skytteforening

200/08

3

124029

Kenni Høj

Ravnsborg Skytteforening

199/06

4

113898

Kevin Rej

Ravnsborg Skytteforening

195/04

 

Riffel, 15m - Klasse J2

1

124027

Mads H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening

197/10

2

127385

Diana Mortensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

195/06

3

136026

Cecilie Barholdt Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

193/02

4

102283

Isabel Boesen

Frejlev-Vantore Skytteforening

191/08

5

120220

Andreas Christiansen

Errindlev Skytteforening

188/03

6

131711

Niklas Gram-Hansen

Errindlev Skytteforening

183/00

 

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 191/01

 

Riffel, 15m - Klasse VS3

1

53807

Henrik Leon Hansen

Ravnsborg Skytteforening

182/01

2

53173

Anders Lyck

Øster Ulslev Skytteforening

178/01

3

115056

Mikkel Nielsen

Frejlev-Vantore Skytteforening

176/01

 

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1

53644

Miriam K. Nielsen

Ravnsborg Skytteforening

200/05

2

93567

Sara Hansen

Ravnsborg Skytteforening

199/07

3

101228

Philip Petersen

Ravnsborg Skytteforening

197/07

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1

127837

Brian H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening

198/10

2

90322

Allan Frost

Ravnsborg Skytteforening

197/05

3

54015

Kasper Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

195/10

4

54053

Sonny Strange

Frejlev-Vantore Skytteforening

194/03

5

130853

Karina Andersson

Frejlev-Vantore Skytteforening

187/03

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1

135771

Michael Søgren Jensen

Ravnsborg Skytteforening

192/08

2

123651

Mathias Andersson

Frejlev-Vantore Skytteforening

192/04

3

53399

Lene Henningsen

Errindlev Skytteforening

190/03

4

136061

Michael Wreidt Larsen

Errindlev Skytteforening

186/02

5

53433

Henrik Pedersen

Errindlev Skytteforening

186/01

 

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 53622 Erling Ahmt Ravnsborg Skytteforening 197/06

 

Riffel, 15m - Klasse SE3

1

136611

Svend Lyck

Øster Ulslev Skytteforening

192/02

2

120219

Bendt Hansen

Errindlev Skytteforening

190/07

3

80135

Gitte Bach Larsen

Errindlev Skytteforening

186/02

4

53249

Bruno Larsen

Errindlev Skytteforening

177/00

5

54037

Karl Andersen

Frejlev-Vantore Skytteforening

147/10

 

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 136950 Michelle Mortensen Ravnsborg Skytteforening 191/01

Resultater 2. marts 2019 i Errindlev

 Resultater 2. marts 2019 i Errindlev

 

Børnehold

 

 

1

 

Øster Ulslev

120225

 

Skytteforening

Oscar P. Kristensen

 

BK1

 

200/08

 

200/08

 

400/16

 

136025

Victor Hansen

BK2

198/06

198/03

396/09

 

124623

Johan Ringsing

BK2

197/06

199/09

396/15

 

124622

Jeppe Jensen

BK1

196/03

200/07

396/10

 

Total

 

 

 

 

1588/50

 

 

2 Ravnsborg Skytteforening

125344

Rasmus Nielsen-Borup

BK2

200/09

196/06

396/15

133776

Mikkel Henriksen

BK1

199/12

200/13

399/25

134744

Anton Volmer

BK2

198/11

199/13

397/24

128935

Christian Heising

BK2

198/08

196/08

394/16

Total

 

 

 

 

1586/80

 

3 Frejlev-Vantore Skytteforening

123654

Freya Kristensen

BK1

200/16

199/13

399/29

124725

Lukas Kristensen

BK2

198/10

200/09

398/19

136054

Melanie Frølich Hansen

BK2

198/05

199/05

397/10

133803

Annika Løje

BK2

192/03

196/05

388/08

Total

 

 

 

 

1582/66

 

4 Errindlev Skytteforening

128486

Poul H. Rasmussen

BK2

195/06

194/06

389/12

128485

Silje Rasmussen

BK3

190/03

192/04

382/07

Total

 

 

 

 

771/19

 

Mixhold

image

 

1 Ravnsborg Skytteforening

53644

Miriam K. Nielsen

VÅ1

198/11

199/08

397/19

120122

Melika Andersen

J1

200/16

200/13

400/29

127837

Brian H. Larsen

VÅ2

198/04

195/07

393/11

124029

Kenni Høj

J1

200/07

199/10

399/17

111680

Emil M. Jørgensen

J1

197/05

200/06

397/11

124027

Mads H. Larsen

J2

197/08

199/10

396/18

Total

 

 

 

 

2382/105

 

2 Frejlev-Vantore Skytteforening

127385

Diana Mortensen

J2

195/06

196/04

391/10

122286

Henrik Mikkelsen

VÅ2

188/03

194/02

382/05

102283

Isabel Boesen

J2

193/03

195/09

388/12

130853

Karina Andersson

VÅ2

196/05

189/07

385/12

54015

Kasper Kristensen

VÅ2

184/03

197/04

381/07

123651

Mathias Andersson

VÅ3

183/02

179/01

362/03

Total

 

 

 

 

2289/49

 

3 Errindlev Skytteforening

120219

Bendt Hansen

SE3

187/01

187/02

374/03

53433

Henrik Pedersen

VÅ3

187/01

189/02

376/03

136136

Klaus Østergaard

VÅ3

191/05

193/03

384/08

120220

Andreas Christiansen

J2

186/00

191/03

377/03

53399

Lene Henningsen

VÅ3

187/00

191/02

378/02

136061

Michael Wreidt Larsen

VÅ3

189/03

185/03

374/06

Total

 

 

 

 

2263/25

 

4

Øster Ulslev

Skytteforening

 

 

136026

Cecilie Barholdt Hansen

J2

189/03

189/03

378/06

 

136611

Svend Lyck

SE3

190/01

190/01

380/02

 

Total

 

 

 

 

758/08

 

 

Voksen stilling

 

 

1

 

Ravnsborg Skytteforening

53860 Birgitte Nielsen

 

VS2

 

189/01

 

189/03

 

378/04

 

53807 Henrik Leon Hansen

VS3

180/02

182/01

362/03

 

Total

 

 

 

740/07

 

2 Øster Ulslev Skytteforening

53173 Anders Lyck VS3 184/01 180/02 364/03

Total 364/03

 

3 Frejlev-Vantore Skytteforening

115056 Mikkel Nielsen VS3 178/00 176/01 354/01

Total 354/01

 

 

Individuelle resultater:

image

 

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK1

1

120225

Oscar P. Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

200/08

200/08

400/16

2

133776

Mikkel Henriksen

Ravnsborg Skytteforening

199/12

200/13

399/25

3

123654

Freya Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/16

199/13

399/29

4

124622

Jeppe Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

196/03

200/07

396/10

5

130641

Agnethe Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

195/04

198/07

393/11

6

104598

Niclas Aalborg Jepsen

Øster Ulslev Skytteforening

195/06

195/06

390/12

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1

124725

Lukas Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

198/10

200/09

398/19

2

134744

Anton Volmer

Ravnsborg Skytteforening

198/11

199/13

397/24

3

136054

Melanie Frølich Hansen

Frejlev-Vantore Skytteforening

198/05

199/05

397/10

4

124623

Johan Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

197/06

199/09

396/15

5

136025

Victor Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

198/06

198/03

396/09

6

125344

Rasmus Nielsen-Borup

Ravnsborg Skytteforening

200/09

196/06

396/15

7

128935

Christian Heising

Ravnsborg Skytteforening

198/08

196/08

394/16

8

128486

Poul H. Rasmussen

Errindlev Skytteforening

195/06

194/06

389/12

9

133803

Annika Løje

Frejlev-Vantore Skytteforening

192/03

196/05

388/08

10

117249

Rasmus Clausen

Frejlev-Vantore Skytteforening

193/03

193/08

386/11

11

117248

Mille Boesen

Frejlev-Vantore Skytteforening

196/09

190/06

386/15

12

130636

Oliver Romme

Øster Ulslev Skytteforening

190/03

194/02

384/05

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1

130637

Emil Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

197/02

193/05

390/07

2

130638

Gustav L. Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

195/04

189/06

384/10

3

128485

Silje Rasmussen

Errindlev Skytteforening

190/03

192/04

382/07

4

136035

Tilde Pejter Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

189/02

191/02

380/04

5

130639

Theodor Brædder

Øster Ulslev Skytteforening

185/01

188/01

373/02

 

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1

137492

Zia Christiansen

Ravnsborg Skytteforening

195/08

199/07

394/15

2

137379

Andreas Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

192/05

195/03

387/08

 

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1

120122

Melika Andersen

Ravnsborg Skytteforening

200/16

200/13

400/29

2

124029

Kenni Høj

Ravnsborg Skytteforening

200/07

199/10

399/17

3

111680

Emil M. Jørgensen

Ravnsborg Skytteforening

197/05

200/06

397/11

4

113898

Kevin Rej

Ravnsborg Skytteforening

196/09

197/08

393/17

 

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1

124027

Mads H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening

197/08

199/10

396/18

2

128562

Mikkel Johansen

Ravnsborg Skytteforening

193/07

198/07

391/14

3

127385

Diana Mortensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

195/06

196/04

391/10

 

 

4

102283

Isabel Boesen

Frejlev-Vantore Skytteforening

193/03

195/09

388/12

5

136026

Cecilie Barholdt Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

189/03

189/03

378/06

6

120220

Andreas Christiansen

Errindlev Skytteforening

186/00

191/03

377/03

7

131711

Niklas Gram-Hansen

Errindlev Skytteforening

186/01

176/00

362/01

 

Riffel, 15m - Mesterskab VS2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 189/01 189/03 378/04

 

Riffel, 15m - Mesterskab VS3

1

53173

Anders Lyck

Øster Ulslev Skytteforening

184/01

180/02

364/03

2

53807

Henrik Leon Hansen

Ravnsborg Skytteforening

180/02

182/01

362/03

3

115056

Mikkel Nielsen

Frejlev-Vantore Skytteforening

178/00

176/01

354/01

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ1

1 53644 Miriam K. Nielsen Ravnsborg Skytteforening 198/11 199/08 397/19

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ2

1

127837

Brian H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening

198/04

195/07

393/11

2

90322

Allan Frost

Ravnsborg Skytteforening

194/04

195/03

389/07

3

130853

Karina Andersson

Frejlev-Vantore Skytteforening

196/05

189/07

385/12

4

122286

Henrik Mikkelsen

Frejlev-Vantore Skytteforening

188/03

194/02

382/05

5

54015

Kasper Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

184/03

197/04

381/07

 

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3

1

136136

Klaus Østergaard

Errindlev Skytteforening

191/05

193/03

384/08

2

53399

Lene Henningsen

Errindlev Skytteforening

187/00

191/02

378/02

3

53433

Henrik Pedersen

Errindlev Skytteforening

187/01

189/02

376/03

4

136061

Michael Wreidt Larsen

Errindlev Skytteforening

189/03

185/03

374/06

5

123651

Mathias Andersson

Frejlev-Vantore Skytteforening

183/02

179/01

362/03

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 53622 Erling Ahmt Ravnsborg Skytteforening 192/05 194/04 386/09

 

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1

136611

Svend Lyck

Øster Ulslev Skytteforening

190/01

190/01

380/02

2

120219

Bendt Hansen

Errindlev Skytteforening

187/01

187/02

374/03

3

80135

Gitte Bach Larsen

Errindlev Skytteforening

187/02

182/02

369/04

4

53249

Bruno Larsen

Errindlev Skytteforening

186/01

182/02

368/03

5

54037

Karl Andersen

Frejlev-Vantore Skytteforening

172/01

171/00

343/01

 

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 136950 Michelle Mortensen Ravnsborg Skytteforening 194/04 193/03 387/07

 

Riffel, 15m - Klasse BK1

 

 

1

123654

Freya Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

200/16

2

120225

Oscar P. Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

200/08

3

133776

Mikkel Henriksen

Ravnsborg Skytteforening

199/12

4

124622

Jeppe Jensen

Øster Ulslev Skytteforening

196/03

5

104598

Niclas Aalborg Jepsen

Øster Ulslev Skytteforening

195/06

6

130641

Agnethe Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

195/04

 

Riffel, 15m - Klasse BK2

1

125344

Rasmus Nielsen-Borup

Ravnsborg Skytteforening

200/09

2

134744

Anton Volmer

Ravnsborg Skytteforening

198/11

3

124725

Lukas Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

198/10

4

128935

Christian Heising

Ravnsborg Skytteforening

198/08

5

136025

Victor Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

198/06

6

136054

Melanie Frølich Hansen

Frejlev-Vantore Skytteforening

198/05

7

124623

Johan Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

197/06

8

117248

Mille Boesen

Frejlev-Vantore Skytteforening

196/09

9

128486

Poul H. Rasmussen

Errindlev Skytteforening

195/06

10

117249

Rasmus Clausen

Frejlev-Vantore Skytteforening

193/03

11

133803

Annika Løje

Frejlev-Vantore Skytteforening

192/03

12

130636

Oliver Romme

Øster Ulslev Skytteforening

190/03

 

Riffel, 15m - Klasse BK3

1

130637

Emil Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

197/02

2

130638

Gustav L. Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

195/04

3

128485

Silje Rasmussen

Errindlev Skytteforening

190/03

4

136035

Tilde Pejter Kristensen

Øster Ulslev Skytteforening

189/02

5

130639

Theodor Brædder

Øster Ulslev Skytteforening

185/01

 

Riffel, 15m - Klasse BK4

1

137492

Zia Christiansen

Ravnsborg Skytteforening

195/08

2

137379

Andreas Ringsing

Øster Ulslev Skytteforening

192/05

 

Riffel, 15m - Klasse J1

1

120122

Melika Andersen

Ravnsborg Skytteforening

200/16

2

124029

Kenni Høj

Ravnsborg Skytteforening

200/07

3

111680

Emil M. Jørgensen

Ravnsborg Skytteforening

197/05

4

113898

Kevin Rej

Ravnsborg Skytteforening

196/09

 

Riffel, 15m - Klasse J2

1

124027

Mads H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening

197/08

2

127385

Diana Mortensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

195/06

3

128562

Mikkel Johansen

Ravnsborg Skytteforening

193/07

4

102283

Isabel Boesen

Frejlev-Vantore Skytteforening

193/03

 

 

5

136026

Cecilie Barholdt Hansen

Øster Ulslev Skytteforening

189/03

6

131711

Niklas Gram-Hansen

Errindlev Skytteforening

186/01

7

120220

Andreas Christiansen

Errindlev Skytteforening

186/00

 

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 53860 Birgitte Nielsen Ravnsborg Skytteforening 189/01

 

Riffel, 15m - Klasse VS3

1

53173

Anders Lyck

Øster Ulslev Skytteforening

184/01

2

53807

Henrik Leon Hansen

Ravnsborg Skytteforening

180/02

3

115056

Mikkel Nielsen

Frejlev-Vantore Skytteforening

178/00

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 53644 Miriam K. Nielsen Ravnsborg Skytteforening 198/11

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1

127837

Brian H. Larsen

Ravnsborg Skytteforening

198/04

2

130853

Karina Andersson

Frejlev-Vantore Skytteforening

196/05

3

90322

Allan Frost

Ravnsborg Skytteforening

194/04

4

122286

Henrik Mikkelsen

Frejlev-Vantore Skytteforening

188/03

5

54015

Kasper Kristensen

Frejlev-Vantore Skytteforening

184/03

 

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1

136136

Klaus Østergaard

Errindlev Skytteforening

191/05

2

136061

Michael Wreidt Larsen

Errindlev Skytteforening

189/03

3

53433

Henrik Pedersen

Errindlev Skytteforening

187/01

4

53399

Lene Henningsen

Errindlev Skytteforening

187/00

5

123651

Mathias Andersson

Frejlev-Vantore Skytteforening

183/02

 

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 53622 Erling Ahmt Ravnsborg Skytteforening 192/05

 

 

Riffel, 15m - Klasse SE3

1

136611

Svend Lyck

Øster Ulslev Skytteforening

190/01

2

80135

Gitte Bach Larsen

Errindlev Skytteforening

187/02

3

120219

Bendt Hansen

Errindlev Skytteforening

187/01

4

53249

Bruno Larsen

Errindlev Skytteforening

186/01

5

54037

Karl Andersen

Frejlev-Vantore Skytteforening

172/01

 

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 136950 Michelle Mortensen Ravnsborg Skytteforening 194/04

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

09.11 | 16:21

Hej Steen!
det kan du sagtens, du møder bare op en onsdag aften kl. 19.00 så er Bjarne eller Johnny klar til at guide dig igennem.
Mvh Bruno

...
09.11 | 14:51

kan man komme og prøve pistol ,, ?

...
17.03 | 16:02

Hej Rasmus! Der er ingen alder, men man skal kunne holde og betjene våbnet på en sikkerhedsmæssigt forsvarlig måde.
Med venlig hilsen Bruno

...
17.03 | 12:28

Hej :) hvor gammel skal man være for at prøve at skyde? men ej blev glad da jeg så der var en her på lolland savner at gå til skydning :)

...
Du kan lide denne side